Webkamera PRVNÍ BEROUNSKÁ

zajdakam v0.9.2 - raspberry pi project..:: PROVOZ WEBKAMERY BYL DOČASNĚ POZASTAVEN ::..


Webkamera zachycuje panoráma městské části Beroun - Sídliště; vprostřed se potom - coby pozůstatek divoké erupce nezměrných sil, vyvolaných rotací berounské pevninské desky - majestátně tyčí svahy Městské hory. Online kamera Beroun je v provozu v pracovních dnech, ve dnech pracovního volna a ve dnech pracovního klidu (včetně státem uznaných svátků) a to od 5 do 22 hodin (ovšem v noci toho moc vidět není). Obrázek z kamery se automaticky obnovuje každých 120 sekund.

Časosběrná videa z předchozích dnů

(Pozn.: Přidávání nových časosběrů bylo dočasně pozastaveno) Dalším typem zobrazení snímků z První berounské webkamery jsou videa, vytvořená spojením jednotlivých obrázků a vytvořením tzv. časosběru, kdy je během cca jedné minuty vizuálně odvyprávěn lokální příběh jednoho dne (uff, no to je sloh - něco jako "úrodně rozvodněné oči" cimrmanů...). Video je sestaveno ze snímků, pořizovaných každých 30s, snímání je potom nastaveno na interval od 3 do 23 hod. Protože by bylo nesmyslné vkládat jednotlivá videa přímo do těchto stránek a zpomalovat tak jejich (už tak dost líný) chod, najdete všechny časosběry v kanálu serveru Youtube na následujícím odkazu

Webkamera Beroun - časosběrná videa na Youtube.com

Něco málo k provozu webkamery

Celá sestava webkamery je vytvořena jako "nízkonákladové" zařízení s důrazem na minimální spotřebu. Jeho základem je minipočítač Raspberry Pi, použitá kamerka (prozatím) Logitech C525 USB. Jako systém je nainstalován Raspbian, který postupně odbavuje: pořízení snímku aplikací fswebcam, jejich odesílání na ftp k zobrazení "online" verze, lokální soubory jsou potom jedenkrát denně pomocí aplikace avconv sestaveny do videa a nahrány na Youtube. Vše samozřejmě funguje automaticky bez nutnosti vnějších zásahů, ale je pravda, že vše je tak nějak ve fázi vývoje a testů. Jako rozšíření bude v nejbližší době aplikována sada meteo-čidel a zobrazení aktuální situace v Berouně tak bude doplněno o řadu meteorologických údajů (včetně jejich archivace).

[ .: kontakt: webkameraberounZAVINACrajcest.cz :. ]